Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі обирають президента


В Білорусі обирають президента (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

В Білорусі обирають президента

11 жовтня в Білорусі проходять президентські вибори. Виборчі дільниці відкрилися о восьмій годині ранку і працюватимуть до 20:00. У списках для голосування – 6 мільйонів 900 тисяч виборців, у тому числі майже 6 тисяч – за кордоном.

Вибори президента вважатимуть такими, що відбулися, якщо в голосуванні візьме участь більше половини громадян країни з правом голосу. Білоруси можуть також скористатися правом проголосувати «проти всіх».

На посаду президента країни претендують голова Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич, представниця громадянської кампанії «Говори правду» Тетяна Короткевич, чинний глава держави Олександр Лукашенко і голова Білоруської патріотичної партії Микола Улахович.

В достроковому голосуванні, що завершилося напередодні, взяли участь більше третини виборців. Це є найбільшою кількістю у порівнянні з усіма попередніми президентськими кампаніями 2001, 2006 і 2010 років.

Представники кампанії зі спостереження за виборами «Правозахисники за вільні вибори» заявляють, що дострокове голосування стало в Білорусі звичним явищем, а це не відповідає вимогам Виборчого кодексу.

Також спостерігачі зафіксували численні факти примусу громадян до участі саме в достроковому голосуванні з боку адміністрації підприємств та вишів. Спостерігачі кажуть і про випадки завищення явки на деяких виборчих дільницях.

Всього за проведенням президентської кампанії в Білорусі стежать понад 900 міжнародних спостерігачів.

Якщо Олександр Лукашенко переможе на цих виборах, він очолить Білорусь вп'яте, починаючи з 1994 року. Опозиційні політики на мітингу проти фальсифікації виборів у суботу в Мінську закликали своїх прихильників бойкотувати голосування, оскільки вважають результат виборів визначеним заздалегідь.

XS
SM
MD
LG