Доступність посилання

ТОП новини

ЄС вирішив тимчасово зняти санкції з Білорусі – з січня на 4 місяці


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

Європейський союз вирішив тимчасово зняти з Білорусі свої санкції, незважаючи на занепокоєння щодо президентських виборів, які відбулися в неділю, 11 жовтня.

Як повідомив державний секретар (заступник міністра) в європейських справах МЗС Франції Арлем Дезір, рішення зняти санкції на термін у чотири місяці, починаючи з січня, ухвалили після того, як вибори відбулися «найбільш прозорим і спокійним чином із усіх можливих».

Але, наголосив він на зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу в Люксембурзі, ухвалене рішення дає можливість у будь-який момент у разі відступу в Білорусі знову повернути санкції.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, зі свого боку, наголосив на позитивних подіях у Білорусі, таких, як звільнення політичних в’язнів.

Але, нагадав він, президентські вибори, «природно, не відповідали тим міжнародним стандартам, які ми встановили для себе».

Спостерігачі з Організації з безпеки і співпраці в Європі розкритикували ці вибори, заявивши, що влада Білорусі створила нерівні умови для виборчої кампанії учасників і що також були недоліки при підрахунку голосів.

За офіційними попередніми результатами, знову переміг чинний президент Олександр Лукашенко, який отримує п’ятий термін, здобувши майже 83,5 відсотки голосів – це найвищий його показник із усіх п’яти виборів, на яких він обирався.

XS
SM
MD
LG