Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 21:46

Джелял: у «справі 26 лютого» судять лише кримських татар


Сімферополь, мітинг 26 лютого 2014 року

Слідство у «справі 26 лютого» у Криму ведеться «вкрай однобоко», оскільки обвинуваченими виступають тільки кримські татари, тоді як у цей день проходили одночасно два мітинги, і другий очолював нинішній «голова» Криму Сергій Аксьонов. Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії заявив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

За його словами, учасники другого мітингу не тільки не притягнуті до відповідальності, але й виступають як потерпілі.

«Ми вважаємо у цілому «справу 26 лютого» незаконною, необґрунтованою, оскільки події відбувалися на території України, і розслідувати ці події зможуть тільки правоохоронні органи України. Тому ми у цілому розцінюємо будь-яку інформацію у цій справі як негативну, несправедливу», – зазначив Наріман Джелял.

Коментуючи вирок, винесений у «справі 26 лютого» відеооператору кримськотатарського телеканалу ATR Ескендеру Небієву, який отримав 2,5 роки умовно, перший заступник голови Меджлісу зазначив: «Ми дуже раді за Ескендера і його родину, за те, що він перебуває на свободі».

«У випадку з Ескендером Небієвим, сім’я якого і сам він пережили дуже важкі часи, і зараз переживають, ми розуміємо, що вони вже переситилися «російським правосуддям», і просто хочуть, щоб їх залишили в спокої», – наголосив Наріман Джелял.

Арешти і суди у «справі 26 лютого» у Криму стосуються подій 2014 року, коли під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу, з одного боку, і «Русского єдінства», з іншого. Організаторами заходів протилежного спрямування виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского єдінства» Сергій Аксьонов. Тоді у результаті сутичок двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії після анексії Криму порушив за цим фактом кримінальну справу.

У рамках її розслідування «за підозрою в організації та участі у масових заворушеннях» 29 січня поточного року був, у тому числі, заарештований заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз. Термін арешту заступника голови Меджлісу, який неодноразово продовжували, нині закінчується 19 листопада.

Recommended

XS
SM
MD
LG