Доступність посилання

ТОП новини

У Києві назвали незаконним винесений у Росії вирок українцеві Солошенку


Юрій Солошенко, архівне фото

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв’язку з рішенням влади Росії засудити до 6 років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві 73-річного громадянина України Юрія Солошенка.

Довготривале утримання Солошенка під арештом (14 місяців від часу його арешту Федеральною службою безпеки Росії в серпні 2014 року), відмова в задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу на не пов’язаний із триманням під вартою, недопуск протягом майже 9 місяців консульських посадових осіб України до ув’язненого співвітчизника, проведення судових слухань у закритому режимі свідчать про тиск на ув’язненого громадянина України з метою отримання «потрібних» слідству свідчень та упередженість розгляду справи, заявили в Києві.

МЗС України вимагає зупинити «конвеєр судових розправ» Росії над громадянами України, звільнити безпідставно засудженого Юрія Солошенка та інших громадян України – «жертв агресивної політики Кремля», мовиться в заяві.

У середу, 14 жовтня, в Росії Московський міський суд засудив до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму за статтею про шпигунство громадянина України Юрія Солошенка, 1942 року народження. Його «шпигунство» в тому, що він діяв від імені двох українських підприємств, щоб купити запчастини до комплексів протиповітряної оборони України – як стверджує російська спецслужба, незаконно.

За повідомленням ФСБ Росії, Юрій Солошенко, колишній генеральний директор полтавського держпідприємства «Виробниче об’єднання «Знам’я», був затриманий понад рік тому в Москві, коли намагався незаконно придбати таємні складові до зенітно-ракетних комплексів «С-300» для відновлення засобів ППО України, діючи від імені українських держпідприємства «Завод «Генератор» і корпорації «Науково-виробниче об’єднання «Небо України».

Усі три згадані підприємства займалися, серед іншого, виробництвом складових для зенітно-ракетних комплексів радянської розробки чи їхнім обслуговуванням, ремонтом та модернізацією.

За повідомленнями, адвокат Юрія Солошенка Геннадій Блохін повідомив, що його 73-річний підзахисний визнав вину і не хоче оскаржувати 6-річний вирок.

Син Солошенка Олександр раніше називав очікуваний вирок його батькові за статтею про шпигунство фактичним смертним вироком літній людині.

Російські правозахисники звертали увагу, що в перебігу розгляду справи Солошенка його права багато разів порушувалися.

Також, на думку правозахисників, Юрій Солошенко є одним із політичних в’язнів-українців, яких незаконно тримають за ґратами в Росії.

Міністерство закордонних справ України вже називало обвинувачення проти нього у шпигунстві політично вмотивованим і надуманим, а російський суд у цій справі упередженим і заангажованим.

XS
SM
MD
LG