Доступність посилання

ТОП новини

Пошкоджений хрест з могили Бандери у Мюнхені встановили в Старому Угринові на Прикарпатті


Могила Степана Бандери на цвинтарі Вальдфрідгоф, Мюнхен, 17 серпня 2014 року
Могила Степана Бандери на цвинтарі Вальдфрідгоф, Мюнхен, 17 серпня 2014 року

На території історико-меморіального комплексу Степана Бандери у прикарпатському селі Старий Угринів встановили хрест з мюнхенського цвинтаря Вальдфрідгоф, пошкоджений рік тому. Сьогодні, у день 56-х роковин від дня загибелі провідника ОУН, тут освятили символічну могилу Бандери.

Як розповіла наукова співробітниця музею Любов Іванюк, коли у серпні минулого року вандали пошкодили нагробний хрест і намагалися розбити кам’яний постамент на могилі Степана Бандери у Мюнхені, його родичі, зокрема зять Андрій Куцан, вирішили перенести цей хрест на родинне обійстя на Калущині. Вони привезли хрест у липні цього року, встановили його і «зробили аналог мюнхенської могили».

Освятив хрест місцевий священик отець Ярослав Мельничук з участю громади села, представників братства вояків ОУН-УПА, молоді.

У Мюнхені встановлений новий хрест.

Про випадки вандалізму на могилі Бандери повідомлялося неодноразово, останній такий випадок стався у травні цього року.

Наразі про перенесення праху Степана Бандери на Україну не йдеться. На думку експертів, тоді теж можливі акції вандалізму. У Старому Угринові у різні часи двічі підривали пам’ятник Степанові Бандері.

Історико-меморіальний комплекс Степана Бандери в Старому Угринові, де він народився, на Прикарпатті діє від 1993 року. За цей час у музеї побувало понад 200 тисяч відвідувачів.

XS
SM
MD
LG