Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: відповідальність за підкуп виборців треба посилити


Президент України Петро Порошенко виступає за посилення відповідальності кандидатів за підкуп виборців. Про це голова держави заявив в інтерв’ю українським телеканалам, яке вийшло в ефір увечері 18 жовтня.

«Я закликаю коаліцію щодо внесення змін до виборчого законодавства щодо підвищення відповідальності за факт підкупу», – заявив Порошенко.

«На жаль, поки що ці мої ініціативи не були підтримані щодо зняття з виборів, передбачаються інші, більш м’які форми реагування», – додав президент. Він має на увазі законопроект, який передбачає, що кандидати, щодо яких суд довів підкуп виборців, знімалися б з виборчих перегонів.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у щотижневому зверненні 18 жовтня також закликав виборців не продавати свої голоси на місцевих виборах 25 жовтня.

Відповідно до чинного законодавства, підкуп виборця (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем неправомірної вигоди) караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на той самий строк.

XS
SM
MD
LG