Доступність посилання

ТОП новини

У ГПУ немає відомостей про російський слід у вбивствах на Майдані – Горбатюк


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що у ГПУ немає відомостей про російський слід у вбивствах на Майдані.

«Наливайченко продовжує наполягати на тому, що він надав ГПУ дані, які вказують, що представники ФСБ керували снайперами на Майдані. Це зовсім не так», – зазначив Горбатюк, зауваживши, що Генпрокуратура робила запити про надання таких відомостей, однак відповіді не отримала.

Представник ГПУ також зазначив, що Наливайченка запрошують як свідка на допит щодо надання відомостей про російський слід у вбивствах на Майдані.

Слідством не відкидаються будь-які версії вбивств на Майдані, додав начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ.

«І такі голослівні заяви, які виглядають більше піаром для певних політиків, не тільки не сприяють, а перешкоджають розслідуванню подій на Майдані», – наголосив Горбатюк і попросив будь-яку інформацію надавати в першу чергу слідству.

Напередодні екс-глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що у травні 2015 року СБУ офіційним листом передала до ГПУ документи, які свідчать, що 20–21 лютого 2014 року в Україні перебував радник президента Росії Володимира Путіна Владислав Сурков, також тоді була завезена зброя.

Водночас Генеральний прокурор України Віктор Шокін зазначив, що ГПУ досі не отримала документів, які б підтверджували наявність російського сліду в подіях на Майдані взимку 2014 року.

20 лютого 2015 року під час церемонії вручення державних нагород членам родин Героїв Небесної сотні президент України Петро Порошенко заявив, що помічник президента Росії Владислав Сурков керував організацією снайперських груп іноземців на Майдані.

Того ж дня голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що спецслужба має докази присутності в Україні під час подій на Майдані «кураторів» злочинів – генералів ФСБ Росії, а також російських снайперських груп, які цілили як у протестувальників, так і в співробітників МВС.

23 лютого 2015 року президент Росії Володимир Путін назвав «нісенітницею» заяви української сторони про те, що його помічник Владислав Сурков керував снайперськими групами іноземців на майдані Незалежності у лютому 2014 року.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками у центрі Києва загинули понад сто людей, сотні були поранені, найбільше з них – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

XS
SM
MD
LG