Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 03:09

Окулов: Росія надіслала вже три пропозиції Києву щодо переговорів про заборону польотів


Ілюстративне фото

Міністерство транспорту Росії і «Росавіація» готові до переговорів із українською владою про скасування заборони авіаперельотів між Україною і Росією. Про це повідомив заступник міністра транспорту Росії Валерій Окулов.

За його словами, російська влада надіслала вже три пропозиції Києву.

«Ми направили три пропозиції – дві від Мінтрансу, одне від «Росавіації» – про проведення консультацій. Це у нас передбачено угодою про повітряне сполучення – там є стандартна фраза про те, що у випадку конфліктних ситуацій всі питання вирішуються шляхом консультацій авіаційної влади. Тут рішення з боку України ухвалили, а консультації не провели. Тому перше, що ми пропонуємо, – давайте проведемо консультації», – сказав він.

Російський чиновник зауважив,що перервати повітряне сполучення «зовсім неправильно».

Напередодні агентство «Росавіація» повідомило, що ще в п’ятницю, 16 жовтня, направило до Державіаслужби України листа з пропозиціями терміново провести переговори щодо повітряного сполучення між двома країнами, яке через дії Москви має перерватися з 25 жовтня.

Раніше, наприкінці вересня, Україна наклала санкції на низку російських авіакомпаній через порушення ними норм двосторонньої міжурядової угоди про повітряне сполучення: 27 компаній, серед них такі найбільші, як «Аерофлот» чи «Трансаеро», потрапили під санкції через багаторазове незаконне порушення ними повітряного простору України в перебігу польотів між Росією і тимчасово окупованим Кримом. Крім того, ще дві українські авіакомпанії з Криму теж потрапили під обмеження після того, як їх незаконно «націоналізував» так званий уряд російської окупаційної влади на півострові.

Тим російським компаніям, що опинилися під санкціями Києва, з початку зимової навігації 25 жовтня заборонено здійснювати рейси до України. Водночас інших російських авіакомпаній із-поза меж санкційного списку це обмеження не стосується. Але у відповідь на безпідставне рішення Росії заборонити польоти всім українським компаніям Україна заявила, що відтак теж заборонить польоти всім російським авіакомпаніям, доки Москва не скасує своїх заборон.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG