Доступність посилання

ТОП новини

Верховний лідер Ірану схвалив ядерну угоду


Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї схвалив ядерну угоду Тегерана із західними державами, але заявив, що Іран має бути пильним, бо США довіряти не можна.

У листі до іранського президента Гассана Роугані Хаменеї заявив, що США і Європейський союз мають чітко оголосити про зняття санкцій з Тегерана, і попередив, що угода має декілька слабких місць.

Досі Хаменеї, який має останнє слово у всіх ключових державних справах, публічно відмовлявся схвалити чи відхилити угоду, але висловлював підтримку переговорникам від Ірану.

Раніше голова делегації Ірану на переговорах про його ядерну програму Аббас Арагчі висловив сподівання, що ядерна угода між його країною і шістьма з провідних держав світу буде втілена до кінця року.

18 жовтня США і Європейський союз формально узгодили кроки до зняття санкцій із Ірану після того, як Тегеран виконає певні умови. Серед цих початкових умов для скорочення санкцій – зменшення числа збагачувальних центрифуг і зменшення запасів збагаченого урану, які має Іран.

Того ж дня американські посадовці заявили, що Іранові знадобиться кілька місяців, щоб привести його ядерну програму до вимог, визначених у ядерній угоді, – більше, ніж два місяці, в які сподівається вкластися Тегеран.

У липні Іран і шість із провідних держав світу досягли домовленості, що має на меті унеможливити ймовірну програму створення Іраном ядерної зброї наступними роками. За нею Тегеран погодився значно обмежити свою чинну ядерну програму, що, за його словами, має суто мирні цілі, а Захід у відповідь має поступово зняти санкції, накладені на Іран через цю програму.

XS
SM
MD
LG