Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 02:45

Прикордонники: Росія оформила 42-й «гумконвой» в односторонньому порядку


Ілюстративне фото

Росія оформила черговий «гуманітарний конвой» в односторонньому порядку. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

«Росія вперто продовжує фейкувати, нібито 42-й так званий гумконвой був оформлений у відповідності до міжнародного законодавства. Це неправда. Жодна з вимог, передбачених міжнародним та вітчизняним законодавством, не виконана. Росія в черговий раз здійснила оформлення цього вантажу в односторонньому порядку. Представники української прикордонно-митної групи здійснювали лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій», – написав він.

На офіційному сайті Держприкордонслужби повідомляється, що уранці через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну пройшло дві колони «гумконвою» у складі 100 автомобілів, вони перевозили продукти харчування.

За даними відомства, контроль українською міжвідомчою групою здійснювався лише шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій, усі вантажівки були майже напівпорожні.

Російська сторона наполягає, що доставляє на Донбас гуманітарні вантажі.

Як зазначають у ДПСУ, всього протягом 2014–2015 років в Україну в’їхали 42 «гуманітарні конвої» у кількості 4773 автомобілі, з них у відповідності до українського та міжнародного законодавства оформили та передали під контроль представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста лише 34 автомобілі.

Росія з літа 2014 року направляє в зону бойових дій на Донбасі так звані «гуманітарні конвої» − колони вантажівок, вміст яких невідомий, оскільки українські прикордонники, митники, а також представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не мають можливості оглядати вантажі.

У МЗС України неодноразово вимагали від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки так званої «гуманітарної допомоги».

XS
SM
MD
LG