Доступність посилання

ТОП новини

Президент США ветував закон, що передбачав військову допомогу Україні


Барак Обама, архівне фото
Барак Обама, архівне фото

Президент США Барак Обама офіційно застосував право вето щодо закону про оборонний бюджет США, що передбачав надати 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні.

Він заявив журналістам, що повертає закон про надання 612 мільярдів доларів на оборонні витрати до Конгресу, щоб там «усе зробили правильно» і профінансували безпеку країни «належним чином».

Президент не згоден у першу чергу з передбаченим у законі механізмом, який пропонується для проведення частини оборонних видатків, – через спеціальний окремий рахунок, що не потрапляє під нині чинні бюджетні обмеження, а ці обмеження тим часом стосуватимуться інших урядових відомств – крім оборонного.

Президент США давно заявляв, що заветує цей закон.

Республіканці, суперники Обами, в Конгресі у відповідь заявили, що намагатимуться подолати президентське вето. Для цього вони муситимуть зібрати за це принаймні дві третини голосів в обох палатах – і в Палаті представників, і в Сенаті. Але оглядачі кажуть, що цих голосів, для яких їм треба залучити на свій бік і частину демократів, вони не зберуть.

Наразі голосування про подолання вето на цей закон у Палаті представників призначене на 5 листопада.

Закон передбачав надати 300 мільйонів доларів на допомогу Україні у сферах оборони і безпеки. При цьому, за документом, ці кошти могли піти не тільки на таку допомогу, як навчання українських силовиків, передача розвідувальних даних чи військове обладнання нелетальної дії, а й на летальну зброю.

Але навіть у разі ухвалення йшлося б лише про дозвіл президентові надавати таку допомогу, але не про вимогу до нього. Досі позиція Барака Обами щодо надання Україні летальної зброї, навіть суто оборонної, лишається негативною.

XS
SM
MD
LG