Доступність посилання

ТОП новини

Міліція розслідує незаконну заміну членів міськвиборчкому в Дніпропетровську


©Shutterstock

Міліція відкрила кримінальне провадження через незаконну заміну членів міськвиборчкому в Дніпропетровську, поінформували в Міністерстві внутрішніх справ України.

За офіційним повідомленням, провадження відкрили після звернення двох партій – «Нова політика» і «Жінки за майбутнє», чиїх представників на підставі підроблених документів усунуто зі складу міської виборчої комісії.

«Зловмисники, підробивши підписи і печатки політичних партій, подали заяви до міської виборчої комісії Дніпропетровська про заміну представників без відома відповідних політичних сил. Центральна виборча комісія на підставі цих підроблених заяв 21 жовтня на своєму засіданні ухвалила рішення про заміну членів Дніпропетровської міської виборчої комісії на осіб, які не мають ніякого стосунку до даних політичних сил», – мовиться у повідомленні.

Дії невідомих осіб кваліфікували як підробку документів – за ч. 3 та ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України, їм загрожує до 5 років ув’язнення.

У Громадянській мережі «Опора» підтверджують, що справді 21 жовтня ЦВК ухвалила зміни до складу Дніпропетровської міської виборчої комісії – начебто за поданням партії «Нова політика» поміняла Вікторію Сердюк на Максима Шевченка, а вже через день замість Шевченка знову призначили Сердюк. Однак представників партії «Жінки за майбутнє» в комісії в ці дні не змінювали.

«МВС відкрило кримінальне провадження за фактом підробки документів, а саме – заяв 21 жовтня від імені партій «Жінки за майбутнє» та «Нова політика» про заміну їхніх представників у Дніпропетровському міськвиборчкомі. Пікантності додає і те, що 21 жовтня «Жінки за майбутнє» нікого не міняли в складі Дніпропетровського міськвиборчкому», – зазначає довготерміновий спостерігач «Опори» Денис Давидов.

Водночас екс-голова міської виборчої комісії Юрій Подлєсний, який очолював міськвиборчком упродовж виборчої кампанії і був усунутий з посади рішенням ЦВК від 21 жовтня, заявив Радіо Свобода, що він офіційно не поінформований про кримінальну справу щодо підробки документів. Він також спростував інформацію деяких ЗМІ, нібито в його помешканні вже був обшук.

«Я живу чесно, і в мене нічого шукати. Ніякого обшуку не було», – зазначив Подлєсний.

Увечері 21 жовтня стало відомо про зміни в складі й керівництві Дніпропетровського міськвиборчкому, ухвалені рішенням ЦВК. Робота міської комісії того дня була паралізована, адже члени комісії не розуміли, який склад є легітимним.

XS
SM
MD
LG