Кандидат на посаду міського голови Одеси Олександр Боровик заявляє про фіксацію його штабом 80 порушень закону під час виборів і підрахунку голосів 25 жовтня.
«Або буде другий тур, у якому замість кумів у комісіях будуть волонтери, або все перераховуватимемо і переглядатимемо з першого кола. Матеріали з порушеннями вже пішли до прокуратури», – написав Боровик у Facebook.
Він вказує, зокрема, на протокол однієї з дільничних комісій, у якому число голосів за його опонента виправлене з «306» на «506».
«У нас у штабі є цей протокол. У ньому справді видно, що спочатку було написано навпроти прізвища чинного мера цифра 306, яку потім рукою виправили на 506. Просто як першокласник – поставивши «гачок» зверху в інший бік, зробивши з трійки п’ятірку. Тільки якщо дитина може це зробити зі своєї наївності, ці пройдисвіти роблять свої фокуси цинічно», – наголосив кандидат на посаду міського голови Одеси.
Громадянська мережа «Опора» увечері 26 жовтня за результатами паралельного підрахунку голосів за протоколами з мокрими печатками в Одесі повідомила, що чинний мер Геннадій Труханов здобув понад половину голосів виборців – 51,64%. Друге місце, за цими даними, посідає представник «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Боровик з результатом 24,78%.
Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та окремих тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Центральна виборча комісія повідомила, що явка на виборах становила 46,62%.