Доступність посилання

ТОП новини

КВУ: в Новоайдарі 11 переможців відмовились від мандата, будуть довибори


(©Shutterstock)

На Луганщині у селищі Новоайдар 11 із 26 переможців виборів депутатів селищної ради звернулися із заявою про відмову реєструватись кандидатами, повідомляють спостерігачі КВУ.

У Комітеті виборців українців зазначають, що інші 15 осіб не зможуть приступити до виконання депутатських повноважень, доки не буде обрано більше двох третин від усього складу сільради.

Таким чином, зауважують у КВУ, Новоайдарська селищна виборча комісія буде змушена призначити повторні вибори в 11 округах, лише після дообрання депутатів новообрана селищна рада зможе працювати.

Раніше у Комітеті виборців українців повідомляли, що Новоайдарська районна виборча комісія ухвалила рішення про те, що вибори Новоайдарської райради не відбулись.

«Це при тому, що голосування відбулось без особливих проблем і всі дільничні комісії здали документи, а ТВК їх прийняли і склали протоколи про результати голосування. Перемогу на виборах здобула партія «Наш Край», яка отримала 14 місць в райраді. Проте в списку, який партія зареєструвала, було тільки 2 кандидата. Лише 7 кандидатів зареєструвала і місцева організація «Батьківщина», хоч при цьому отримала 9 місць. Ще 32 кандидата зареєструвала місцева організація «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», але отримала лише 11 місць», – повідомляли в КВУ.

У результаті Новоайдарську районну раду вдалось сформувати в складі 20 осіб із необхідних мінімальних 34, тобто було обрано менше двох третин депутатів, а, відповідно до закону, такі вибори вважаються такими, що не відбулись, додали в КВУ.

Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Водночас, у кількох містах, зокрема, в Маріуполі та Красноармійську, вибори не відбулися через порушення, зокрема, через незабезпечення бюлетенями дільничних виборчих комісій.

XS
SM
MD
LG