Доступність посилання

ТОП новини

Суд скасував постанову ЦВК з роз’ясненнями щодо другого туру виборів мерів


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову Центральної виборчої комісії з роз’ясненнями про підстави оголошення територіальними виборчими комісіями другого туру виборів мерів.

«Визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 27 жовтня 2015 №515 про роз’яснення щодо застосування окремих положень закону України про місцеві вибори при встановленні результатів виборів міського голови. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її оголошення», – йдеться в рішенні суду.

Таким чином, суд задовольнив в повному обсязі позов кандидата в мери Павлограда від партії «Укроп» Євгена Терехова.

27 жовтня Центральна виборча комісія ухвалила рішення, згідно з яким вирішила не виділяти додаткових коштів на проведення другого туру виборів мерів у містах із кількістю виборців менше ніж 90 тисяч людей. Згідно з цими роз’ясненнями ЦВК, в Павлограді не може бути другого туру виборів мера.

У Комітеті виборців України та в громадянській мережі «Опора» заявили, що Центральна виборча комісія порушує законодавство про місцеві вибори, скасовуючи другий тур виборів мера Павлограда.

У Павлограді, за підсумками голосування 25 жовтня, лідирують кандидат від «Опозиційного блоку» Анатолій Вершина і кандидат від партії «Укроп» Євген Терехов. Євген Терехов є демобілізованим бійцем АТО, одним із захисників Донецького аеропорту. Його опонент Анатолій Вершина – перший заступник міського голови Павлограда, він уже балотувався на посаду мера в 2010 році від «Батьківщини», але програв.

Терехов подав скаргу до суду через дії ЦВК щодо другого туру виборів в Павлограді, а міліція почала розслідувати ці дії ЦВК, заявив міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков.

XS
SM
MD
LG