Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 10:19

Квіташвілі про вакцину проти поліомієліту: кращої просто немає


Олександр Квіташвілі

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі запевняє, що вакцина, яку використовують під час кампанії імунізації проти поліомієліту в Україні, є якісною.

«Вакцина – абсолютно якісна, кращої просто не існує, вона французького виробництва, від Sanofi, яка є лідером виробництва вакцин у світі. Треба йти, вакцинуватися. Лікарі всі знають, що треба робити. Там є огляд до і після вакцинації. Тому, будь ласка, йдіть і вакцинуйте своїх дітей, бо це дуже важливо для їхнього майбутнього», – сказав Квіташвілі в інтерв’ю Радіо Свобода.

1 вересня міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі заявив, що у Закарпатській області зафіксовано два випадки захворювання дітей на поліомієліт. Тоді ситуацію класифікували як спалах хвороби в регіоні.

Пізніше в Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що планують провести три раунди щеплень від поліомієліту в національному масштабі, починаючи із Закарпаття і прилеглих до нього областей – Львівської та Івано-Франківської.

Додаткова трьох турова імунізація розпочалася одночасно по всій Україні 21 жовтня. За даними МОЗ, для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.

Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через два тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.

У МОЗ додали, що поліомієліт часто викликає пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і може призвести до загибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує.

Більше про вакцинації від поліомієліту дивіться у програмі «Ми разом» о 20:33 на сайті www.radiosvoboda.org.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG