Доступність посилання

ТОП новини

У Раді пропонують збільшити повноваження керівника антикорупційної прокуратури


©Shutterstock
©Shutterstock

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про збільшення повноважень керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідний законопроект № 3372 зареєструвала група народних депутатів фракції «Блок Петра Порошенка».

Зокрема документом пропонується обмежити повноваження та участь Генерального прокурора у процесі створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Передбачається, що Генпрокурор утворює антикорупційну прокуратуру, але її структуру, граничну чисельність та штатний розпис в межах видатків затверджує сам керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Т

Законопроектом також пропонується відмовитись від вимоги до кандидатів на посади прокурорів у спеціалізованій антикорупційні прокуратурі мати стаж роботи на посаді прокурора не менше п’яти років.

«Ця зміна матиме наслідком відкриття можливості брати участь у конкурсі на ці посади набагато більшій кількості кваліфікованих кандидатів, які мають вищу юридичну освіту та відповідний стаж роботи у галузі права і дозволить сформувати новий прокурорський орган з чистого аркушу. Це, безумовно, підніме довіру до антикорупційної прокуратури з боку громадян та бізнесу», – йдеться у пояснювальній записці.

Також автори законопроекти з метою зменшення повноважень Генпрокурора пропонують визначити, що комісія подаєйому на затвердження лише одного кандидата на посаду керівника антикорупційної прокуратури.

«Таким чином буде гарантовано, що керівником антикорупційної прокуратури стане найкращий з кандидатів, що подали свої документи на конкурс, і пройшли відкритий конкурсний відбір», – наголошується в пояснювальній записці.

Минулого місяця генеральний прокурор Віктор Шокін підписав наказ про утворення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка має наглядати за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, здійснюваного антикорупційним бюро України, а також підтримувати держобвинувачення у відповідних провадженнях.

Призначення на адміністративні посади в антикорупційну прокуратуру здійснюється Генпрокурором за результатами відкритого конкурсу.
Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України, та сім осіб, визначених Верховною Радою. Генпрокурор і Рада вже обрали своїх представників до цієї комісії.

За європейськими стандартами, членами таких комісій мають бути люди з бездоганною репутацією, моральним авторитетом та високим професіоналізмом. Проте, як вважають експерти Центру протидії корупції, що четвірка, призначена Віктором Шокіним від Генпрокуратури, таким критеріям не відповідає.

Загалом боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG