Доступність посилання

ТОП новини

Логвинський: Берлусконі у Криму випив вина на 100 тисяч доларів


Георгій Логвинський
Георгій Логвинський

Фахівці дали оцінку пляшці вина, яку на честь візиту Володимира Путіна і Сильвіо Берлусконі відкоркували у Криму. Про це на прес-конференції в Києві розповів народний депутат України Георгій Логвинський, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Пан Сильвіо Берлусконі прибув до Криму, не отримуючи дозвіл української сторони, де спільно з керівництвом Російської Федерації вони дістали пляшку колекційного вина Херес, якій кілька сотень років (таких пляшок було всього п’ять) і публічно його розпили. За інформацією з преси та Міністерства культури, така пляшка вина коштує близько 100 тисяч доларів», – зазначив Логвинський.

Раніше прокуратура Автономної Республіки Крим при Генпрокуратурі України порушила кримінальне провадження за фактом нанесення збитків у зв’язку з самовільним відкорковуванням у Криму однієї з 5 пляшок 240-річного Jerez de la Frontera (Херес-де-ла-Фронтера) із колекції НВАО «Масандра».

Також стало відомо, що і проти Берлусконі за факт відвідування без відповідного дозволу тимчасово окупованій території Криму в Україні порушили кримінальне провадження.

Після анексії Криму Росією і «націоналізації» НВАО «Масандра» генеральним директором підприємства призначили Яніну Павленко. За інформацією видання, саме вона під час відвідування підприємства Путіним і Берлусконі особисто відкоркувала для них одну з пляшок унікального колекційного вина Jerez de la Frontera врожаю 1775 року, яке привіз до Криму з Іспанії засновник «Масандри» граф Михайло Воронцов. Вартість пляшки такого вина, за різними оцінками, становить від 100 до 150 тисяч доларів.

Екс-прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі відвідав Крим із президентом Росії Володимиром Путіним 11 вересня. Міністерство закордонних справ України засудило цей візит Берлусконі. У відомстві зазначили, що дії італійського політика ідуть врозріз із політикою Європейського Союзу щодо засудження дій Росії і невизнання окупації Автономної Республіки Крим.

XS
SM
MD
LG