Доступність посилання

ТОП новини

У Росії бібліотеку попросили прибрати книжку «Націоналізми в Середній Азії…»


Бібліотека української літератури в Москві (ілюстраційне фото)
Бібліотека української літератури в Москві (ілюстраційне фото)

У Росії Перша науково-популярна бібліотека на базі Центральної дитячої бібліотеки №14 заявляє про вилучення в неї монографії Сергія Абашина «Націоналізми в Середній Азії: у пошуках ідентичності». Інформацію про це бібліотека поширила в соцмережах.

Як повідомляє російське видання «Ведомости», завідувачу бібліотеки надійшов дзвінок з Центральної бібліотечної системи №5 Центрального округу. Їй повідомили про затримання директора Бібліотеки української літератури і попросили прибрати книгу з полиці, розповів керівник Першої науково-популярної бібліотеки Артем Акшинцев.

При цьому, видання вказує, що вказана книжка не визнана екстремістською і не заборонена на території Росії.

Представники бібліотеки, однак, повідомили, що підкоряться «проханню» прибрати книгу з полиць, проте її нададуть відвідувачам, якщо вони попросять.

Сергій Абашин сказав «Ведомостям», що нещодавно дізнався про це. «Навіть і не знаю поки, що думати. Добре було б почути мотиви такої рекомендації, і хто саме проводив цю перевірку. Зараз можу припустити тільки, що когось збентежило слово «націоналізми» у назві книги. Сумніваюся, що заглядали всередину і читали цей суто академічний текст», – сказав Абашин.

На сторінці бібліотеки у Facebook з’явилося повідомлення про те, що після публікацій книжку ще раз «перевіряють за списком Мін’юсту» Росії і, якщо її там немає, тоді монографію зможуть повернути на полиці.

28 жовтня російські силовики затримали директора української бібліотеки в Москві Наталію Шаріну, сьогодні їй обирають запобіжний захід.

Представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін 29 жовтня заявив, що його відомство проситиме суд про арешт Шаріної за звинуваченням у розпалюванні ненависті за національною ознакою. Їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Російський ПЕН-Центр висловив обурення у зв’язку з затриманням. У заяві, розісланій через Фейсбук, російські письменники, журналісти і громадські діячі нагадують, що знищення бібліотеки «стане ще одним злочином бездумних і безсовісних політиканів, готових на догоду агресивній мілітаристській кон’юнктурі сіяти ворожнечу і ненависть між громадянами Росії й України».

Затриманню Шаріної 28 жовтня передував обшук не тільки в бібліотеці, але також у її квартирі. Крім того, обшук відбувся у співголови громадської організації «Українці Москви» Валерія Семененка. У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест у зв’язку з обшуками в українській бібліотеці у Москві.

XS
SM
MD
LG