Доступність посилання

ТОП новини

Пайєтт: корумповані судді в Україні досі не звільнені


Джеффрі Пайєтт (©Shutterstock)
Джеффрі Пайєтт (©Shutterstock)

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявляє, що корумповані судді в Україні залишаються безкарними і закликає завершити процес їх люстрації. Про це він заявив, виступаючи на відкритті конференції бізнесової ради «США-Україна» і Київської школи економіки з реформи правової системи та системи управління, повідомляє посольство США.

Посол наголосив, що українська влада має докладати зусиль для зміцнення незалежності, відповідальності й непідкупності судової системи.

«По-перше, реалізувати закон про відновлення довіри до судової системи. Люстрація наразі неповна. Вже більше року йде цей процес, а корумповані суддів досі не звільнені. Судді досі залишаються безкарними, ігнорують права людини і демонструють зневагу до верховенства права», – сказав Пайєтт.

За його словами, Тимчасовій спеціальній комісії з атестації суддів потрібно більше часу для виконання своєї «життєво важливої роботи». «А судова система має діяти за рекомендаціями цієї комісії, щоб процесом люстрації досягти реальних результатів. Український народ заслуговує тільки на це і ніяк не менше», – наголосив посол.

Пайєтт звернув увагу на необхідність зміцнення судового самоуправління, щоб українські суди могли працювати без політичного втручання і корупції.

«Коли впливова або корумпована людина телефонує, щоб купити рішення чи загрожувати судді, суддя повинен бути в змозі кинути слухавку з повною впевненістю у свої захищеності незалежністю і судовою владою. Судді мають відчувати себе вповноваженими й захищеними, щоб діяти самостійно, знаючи, що вони не понесуть покарання та не отримають помсти за рішення справи у відповідності до правових норм, а не політичних інтересів», – сказав посол.

В Україні готується конституційна реформа, що стосуватиметься, зокрема і правосуддя.

23 жовтня 2015 року Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) надала позитивний висновок щодо проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, затвердженого Конституційною комісією 4 вересня 2015 року. Як заявив тоді заступник голови Адміністрації президента, голова робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов, коментуючи висновок Венеціанської комісії щодо судової реформи, звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права.

При цьому він зауважив, що це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їх відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що збігається з позицією Конституційної комісії.

XS
SM
MD
LG