Доступність посилання

ТОП новини

Книжковий фонд українській бібліотеці у Москві подарувала Україна та діаспора – Кононенко


Співробітник Тетяна Мунтян стоїть біля книжкових полиць в бібліотеці української літератури в Москві, 29 жовтня 2015 року
Співробітник Тетяна Мунтян стоїть біля книжкових полиць в бібліотеці української літератури в Москві, 29 жовтня 2015 року

Незважаючи на те, що українська бібліотека у Москві фінансується з російського бюджету, більшу частину книжкового фонду сформували за рахунок подарунків від українських бібліотек, простих людей з України та української діаспори. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив один із засновників та до 2007 року директор бібліотеки Юрій Кононенко.

«Більша частина фонду – це те, що було подаровано Україною, українськими бібліотеками, людьми з України, а також українською діаспорою», – розповів Кононенко.

За його словами, у 2007 році бібліотека мала великий книжковий фонд, який налічував майже 10 тисяч книжок.

За даними Кононенка, Бібліотека української літератури у Москві – єдина українська державна бібліотека у Росії.

Напередодні російські силовики затримали директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шаріну, питання про її арешт вирішуватиметься в суді. Затриманню Шаріної 28 жовтня передував обшук у Бібліотеці української літератури та у квартирі її директора. Також обшук відбувся у співголови громадської організації «Українці Москви» Валерія Семененка.

За версією слідства, Наталія Шаріна нібито розповсюджувала заборонені у Росії книги українського громадського та політичного діяча Дмитра Корчинського. Шаріну звинувачують також у розпалюванні національної ненависті і ворожнечі.

У Міністерстві закордонних справ України протест у зв’язку з обшуками в українській бібліотеці у Москві.

В МЗС України нагадали, що 23 грудня 2010 і 14 січня 2011 років російська влада вже шукала в українській бібліотеці «екстремістську літературу».

XS
SM
MD
LG