Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 06:01

Керрі сказав міністрам країн Центральної Азії, що демократія – запорука безпеки і стабільності


Джон Керрі

Держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі 1 листопада з міністрами країн Центральної Азії у Самарканді (Узбекистан) заявив, що прогрес на шляху до демократії підвищить безпеку і стабільність в регіоні.

«Ми не повинні мати жодних сумнівів, що прогрес у демократичному управлінні є прибутковим у будь-якій сфері, про яку ми говоримо», –сказав Керрі.

У комюніке за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Узбекистану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану та Туркменістану з держсекретарем США також йдеться про те, що країни висловлюють свою підтримку Афганістану, чий незалежний і мирний розвиток є важливим для регіональної безпеки і стабільності.

Сторони також висловили намір намір протистояти транскордонним загрозам, зокрема тероризму.

В присутності президента Узбекистану Іслама Карімова Керрі не згадав про дотримання прав людини в країні, але сказав, що хоче поговорити окремо з Карімовим та міністрами про участь людей в житті суспільства.

31 жовтня Джон Керрі відвідував Киргизстан і заявив, що не боїться критикувати його господарів, натякнувши, що Вашингтон готовий підтримувати і покращувати зв'язки в регіоні, попри наявні проблеми.

США прагнуть, щоб в країнах Центральної Азії було більше демократії і поваги прав людини, заявляючи, що такі кроки дозволять знизити екстремістські прояви в регіоні, де угрупування «Ісламська держава» вже знайшло для себе чимало новобранців. Водночас уряди країн Центральної Азії побоюються сплеску тероризму через різке скорочення американських військ в Афганістані.

До 2014 року (року суттєвого скорочення чисельності американських військ в Афганістані – ред.) США мали свою авіабазу в аеропорту «Манас» під Бішкеком. Вона була важливим транспортним та ресурсним центром військ НАТО під час бойових дій Афганістані.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG