Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 07:27

Шокін: ГПУ має намір притягнути до відповідальності не лише депутатів від «Опозиційного блоку»


Віктор Шокін ©Shutterstock

Генеральна прокуратура має намір викликати народних депутатів різних парламентських фракцій для надання пояснень, заявляє генеральний прокурор Віктор Шокін.

«Те, що ми викликаємо Вілкула, Королевську не означає, що це все. Будуть і інші особи, і не лише з «Опозиційного блоку», але й з інших блоків. Партійна приналежність не має значення», – заявив Шокін.

До цього Шокін підтвердив намір слідства викликати на допит депутатів від фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула, Наталію Королевську і Вадима Новинського. За його словами, допити мають відбутися 5 листопада. При цьому він не уточнив, у рамках якого провадження будуть проводитися ці слідчі дії.

Раніше сьогодні слідчий на засіданні погоджувальної ради заявив про намір вручити повістку народному депутату від «Опозиційного блоку» Вадиму Новинському. Проте спікер Верховної Ради Володимир Гройсман сказав, що такої людини на засіданні немає, і попросив слідчого покинути засідання погоджувальної ради і почекати в іншому приміщенні. Як потім повідомили в МВС, Новинський вже зв’язався з правоохоронцями і вже дав згоду на свою участь у слідчих діях, його допитають щодо конфлікту навколо мережі «Амстор».

Водночас партія «Опозиційний блок» заявляє, що сьогоднішні події в парламенті є «прямим переслідуванням опозиції, вони порушують презумпцію невинуватості та основоположні принципи демократії». Також в «Опозиційному блоці» закликають владу припинити переслідування опозиції й українських громадян за політичні погляди, а також закликають світове демократичне співтовариство звернути увагу на «нові факти згортання демократії в Україні».

Recommended

XS
SM
MD
LG