Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 06:46

В МЗС назвали обшуки в Криму «неприпустимими репресіями»


У Сімферополі силовики обшукали будівлю, де раніше розташовувався кримськотатарський телеканал ATR, 2 листопада 2015 року

Міністерство закордонних справ України висловлює підтримку представникам кримськотатарських ЗМІ і називають обшуки, проведені 2 листопада в Криму у керівника та екс-працівників телеканалу ATR, «неприпустимими репресіями». Про це написала прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца в Твіттері.

«Неприпустимими є репресії щодо кримськотатарського телеканалу ATR, проведення обшуків у журналістів каналу. Засуджуємо дії окупаційної влади», – йдеться в повідомленні речниці МЗС.

За її словами, факти обшуків є також порушенням прав людини і свободи ЗМІ.

«Російська окупаційна влада грубо порушує права людини і основоположні свободи, в тому числі свободу ЗМІ. Висловлюємо підтримку кримськотатарським ЗМІ. Протиправні дії окупантів мають отримати відповідну оцінку міжнародної спільноти», – повідомила Беца.

МВС України порушило два кримінальні провадження за фактом порушення прав громадян у Криму, що стосуються обшуків у помешканнях директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова та екс-працівників телеканалу, про які стало відомо напередодні. Українські силовики також заявили про факт перешкоджання законній діяльності громадських організацій, які виступають проти окупації Криму.

Вранці 2 листопада Центробанк Росії розмістив інформацію про відкликання ліцензії на роботу у ТОВ «Джаст Банк», що належить Ленуру Іслямову. Кримськотатарський бізнесмен повідомив, що пов'язує ці заходи з блокадою Криму, ініціатором якої він також є.

20 вересня розпочалась безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG