Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники готують скарги до ЄСПЛ проти Росії й України через викрадення у Криму


Дар’я Свиридова
Дар’я Свиридова

Юрист Української Гельсінської групи з прав людини Дар’я Свиридова заявляє, правозахисники готують скарги в Європейський суд з прав людини проти Росії й України, оскільки ці держави не розслідують факти насильницького зникнення людей в Криму.

В ефірі на Радіо Крим.Реалії 4 листопада Свиридова зауважила, що її організація веде одну справу за фактом смерті людини і близько чотирьох справ за фактами насильницького зникнення людей у Криму, по одній із них скарга до ЄСПЛ вже подана. Щодо решти – йде «вичерпання національних засобів захисту».

«Розслідування подібних фактів викрадень на цій території (у Криму – ред.) все ж повинні проводити не тільки органи слідства Росії, але і органи слідства України. По суті, ті скарги, які сьогодні готуються або вже подані нашою організацією за фактом насильницьких зникнень людей, або за фактом смерті після насильницького зникнення особи, вони готуються як проти Росії, так і проти України, на жаль. Тому що ні та, ні інша країна не проводить ефективного розслідування цих фактів на національних рівнях», – сказала Свиридова.

За словами правозахисниці, перед тим, як звернутися до ЄСПЛ, потрібно пройти всі інстанції в країні, яка контролює територію, де зникли люди, і довести, що в цій державі зроблено все для того, щоб знайти зниклих.

Після анексії Криму Росією навесні 2014 року на півострові почали безслідно зникати кримські татари. Управління Слідчого комітету Росії в Криму порушило кримінальні справи, однак про місце перебування цих людей досі нічого невідомо. Справи порушені за статтями про вбивство або викрадення.

XS
SM
MD
LG