Доступність посилання

ТОП новини

Путін дозволив заарештовувати майно іноземних держав


Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє російському суду арештовувати майно іноземних держав, якщо в цій державі був накладений арешт на майно Росії. Документ опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Розробка цього законопроекту почалася в липні 2015 року після того, як в Європі заарештували кілька російських активів за позовами колишніх акціонерів ЮКОСа. У Держдумі Росії визнали ці дії незаконними і запропонували застосовувати «заходи» – заарештовувати іноземне майно на території Росії.

У липні минулого року Третейський суд в Гаазі зобов’язав Росію виплатити колишнім акціонерам ЮКОСа компенсацію в розмірі 50 мільярдів доларів. Ще близько двох мільярдів євро у цій справі Росію зобов’язав виплатити Європейський суд з прав людини. У Росії ці рішення відмовилися визнавати, після чого позивачі почали процедуру з примусового виконання цього рішення.

На даний час в Бельгії та Франції за позовом акціонерів ЮКОСа арештовані рахунки агентства «Россия сегодня». Крім цього, в Парижі заарештована будівля, що належить Управлінню справами президента Росії. Наприкінці жовтня також були заблоковані 7,5 відсотків акцій французької телекомпанії Euronews, що належать ВДТРК.

XS
SM
MD
LG