Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 19:53

Уряд призначив керівником Національної поліції Хатію Деканоїдзе


Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе

Кабінет міністрів України призначив головою Національної поліції Хатію Деканоїдзе, повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Також, як повідомляє прес-служба президента, Петро Порошенко зустрівся з новопризначеним керівником Національної поліції Хатією Деканоїдзе.

Президент зазначив, що кандидатура Хатії Деканоїдзе одержала підтримку.

У зустрічі також взяли участь прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, секретар РНБО Олександр Турчинов та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Раніше Аваков заявляв, що 7 листопада міліція формально припинить існування, але перехід із міліції в поліцію не буде автоматичним, він триватиме близько півроку.

2 липня Верховна Рада ухвалила законопроект про Національну поліцію, президент підписав цей закон 4 серпня. Проте поліцейські розпочали виконувати свої обов’язки у тестовому режимі ще з 4 липня у Києві. Наразі патрульні також працюють в Одесі і Львові. Також у декількох містах нині триває набір до патрульної поліції.

На початку серпня в МВС заявляли, що в Україні через три місяці національна поліція замінить міліцію. Тоді у МВС повідомили, що упродовж місяця від дня опублікування закону буде створено новий центральний орган виконавчої влади – Національну поліцію. Його керівника призначатиме Кабмін за поданням прем’єр-міністра України на підставі пропозиції міністра внутрішніх справ України.

Відповідно до норм закону, до складу Національної поліції увійдуть підрозділи кримінальної та патрульної поліції, а також органи досудового розслідування, поліція охорони, спецполіція та поліція особливого призначення.

Нова патрульна служба є одним із нововведень, запропонованих концепцією реформування МВС. Перехід до нової форми патрулювання триватиме, як прогнозують, до півроку.

Recommended

XS
SM
MD
LG