Доступність посилання

ТОП новини

У Празі провели акцію до 25-річчя Афанасьєва, свідка у справі Сенцова


Акція у Празі до дня народження Афанасьєва, свідка у справі Сенцова, 4 листопада 2015 року
Акція у Празі до дня народження Афанасьєва, свідка у справі Сенцова, 4 листопада 2015 року

У середу, 4 листопада, у Празі українці та чехи писали вітальні листівки Геннадію Афанасьєву, одному зі свідків у справі кримського режисера Олега Сенцова, з нагоди його майбутнього дня народження 8 листопада.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, на 25-річчя Афанасьєву активісти бажали йому триматися та засуджували дії Кремля.

Ініціатором акції став екс-в’язень Юрій Яценко, що просидів у російській тюрмі майже рік. Наразі він є одним із активістів громадської кампанії LetMyPeopleGo, і такими заходами привертає увагу до українців, які, за висновками правозахисників, сидять за ґратами у Росії через політичні мотиви.

«Найбільш ефективна підтримка в’язнів полягає у такому. Елементарно, на юристів не вистачає грошей, їхні батьки потребують фінансів, щоб доїхати до своїх дітей у Росію», – говорить Яценко.

Він наголошує, що надзвичайно важливо для звільнення українців із російських тюрем – політичні переговори та міжнародний тиск. Яценко закликає писати їм листи, адже з власного досвіду знає, що це дуже підтримує засудженого морально.

Юрій Яценко
Юрій Яценко

Геннадій Афанасьєв був свідком у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких 25 серпня засудили до 20 і 10 років суворого режиму відповідно.

Афанасьєв на суді відмовився від своїх свідчень, зізнавшись, що слідство отримало їх, застосовуючи тортури.

19 серпня російський правозахисний центр «Меморіал» оголосив Геннадія Афанасьєва політв’язнем.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами терористичної групи у Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва, як повідомлялося раніше, уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася у закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

XS
SM
MD
LG