Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: 3 листопада Порошенко і Юнкер обговорювали питання комісії антикорупційної прокуратури


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко та президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в ході переговорів обговорили питання представників Генпрокуратури в комісії з відбору спеціалізованого антикорупційного прокурора. Про це в інтерв’ю агенції «Українські новини» повідомила заступник глави МЗС Олена Зеркаль.

«Вони досягли якоїсь певної домовленості з приводу цього пункту з рекомендацій (рекомендація щодо заміни 4 представників ГПУ у конкурсній комісії з відбору спеціалізованого антикорупційного прокурора – ред.). В основному рекомендації експертів стосуються необхідності забезпечення прозорості процесу добору кандидатів, і незалежності антикорупційного прокурора від будь-яких політичних впливів, які можуть бути пов'язані з його професійною діяльністю», – сказала вона.
При цьому Зеркаль відмовилася коментувати, чи замінять чотирьох представників ГПУ в комісії по відбору спеціалізованого антикорупційного прокурора.

«Я не можу гарантувати нічого з приводу того, будуть їх міняти чи не будуть. Тому що моє завдання донести інформацію про вимоги – про те, що вимоги є і від нас чекають певних дій. Далі на процеси МЗС впливати не може», – зазначили вона.

Також Зеркаль наголосила, що конфлікту між МЗС таГенпрокуратурою щодоцієї комісії немає.

«У нас є робочий процес, в раках якого кожен з нас повинен виконувати свою роботу. Міністерство закордонних справ виконує свою роботу – ми є містком між Європейською комісією та нашими органами влади…Якщо їх не влаштує вибір ( якщо антикорупційний прокурор буде обраний нинішнім складом конкурсної комісії. – ред.), і якщо репутація людини не буде кристально чистою, і буде викликати сумніви у громадянського суспільства і у експертів, Єврокомісія відразу скаже про те, що ця вимога не виконана», – додала вона.

З листопада Порошенко та Юнкер провели телефонні переговори.

Напередодні президент Петро Порошенко заявив, що до 30 листопада має бути завершено конкурс на обрання Антикорупційного прокурора України. Порошенко зазначив, що початок роботи Антикорупційного прокурора та Антикорупційного бюро є не лише вимогою надання безвізового режиму, а й важливий пункт в рамках отримання макрофінансової допомоги.

У вересні генеральний прокурор Віктор Шокін підписав наказ про утворення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка має наглядати за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, здійснюваного антикорупційним бюро України, а також підтримувати держобвинувачення у відповідних провадженнях.

Призначення на адміністративні посади в антикорупційну прокуратуру здійснюється Генпрокурором за результатами відкритого конкурсу. Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України, та сім осіб, визначених Верховною Радою. Генпрокурор і Рада вже обрали своїх представників до цієї комісії.

За європейськими стандартами, членами таких комісій мають бути люди з бездоганною репутацією, моральним авторитетом та високим професіоналізмом. Проте, як вважають експерти Центру протидії корупції, що четвірка, призначена Віктором Шокіним від Генпрокуратури, таким критеріям не відповідає.

Загалом боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG