Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Матвієнко пропонує створити єдиний портал для російськомовних ЗМІ


Валентина Матвієнко
Валентина Матвієнко

Голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко пропонує створити єдиний інтернет-портал інформації про Росію для російськомовних ЗМІ.

«Варто подумати про створення єдиного інтернет-порталу, який би надавав ЗМІ, які пишуть російською мовою, оперативну і, головне, правдиву інформацію про внутрішню і зовнішню політику Росії. Це надзвичайно важливо в умовах тієї інформаційної війни, яка ведеться проти нашої країни», – заявила Матвієнко у четвер, 5 листопада, під час виступу на п’ятому Всесвітньому конгресі співвітчизників.

Наразі у Росії існують два державні інформаційні агентства – ТАРС і МІА «Россия Сегодня» (РИА «Новости»). Крім того, державі належить холдинг ВГТРК, в який входять телеканали і радіостанції, і офіційний друкований орган уряду Росії – «Российская газета».

Протистояти пропаганді з Росії ЄС пропонує, серед іншого, шляхом посилення підтримки незалежних засобів інформації, зокрема й російськомовних, у країнах-учасниках програми «Східне партнерство», а також привертання в цих країнах уваги до дезінформації з боку «зовнішніх сил» і активніше пояснення людям у цих країнах – Україні, Грузії, Молдові, Білорусі, Вірменії й Азербайджані, – що підтримувані Євросоюзом реформи з часом поліпшать їхнє життя.

Російська пропаганда останнім часом заполонила і країни на схід від Євросоюзу, і країни-члени ЄС.

Росія через свої канали іномовлення, зокрема, телеканал RT, що працює кількома світовими мовами, з часів окупації Криму й початку агресії на сході України різко активізувала нав’язування позиції Кремля глядачам, слухачам і читачам в інших країнах світу. У низці країн на це вже відреагували – накладенням штрафів на пропагандистські прокремлівські засоби інформації чи й скасуванням їхніх ліцензій.

XS
SM
MD
LG