Доступність посилання

ТОП новини

Посол ЄС спростував дані про відмову від фінансування антикорупційної прокуратури – Геращенко


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Європейський союз не блокував фінансову допомогу на створення антикорупційної прокуратури в Україні. Про це заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський на зустрічі з президентом України Петром Порошенком, повідомила депутат Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

«Томбінський заявив, що Єврокомісія виступає за пришвидшення всіх процесів по створенню антикорупційної прокуратури, чекають від Украйни ії створення до грудня 2015 року і продовжують надання технічної і фінансової допомоги задля якнайшвидшого створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – написала Геращенко.

Раніше сьогодні видання «Європейська правда» повідомило, що представництво ЄС повідомило українську владу, а також комісію з відбору кандидатів на посаду антикорупційного прокурора, про те, що ЄС втратив довіру до процесу створення антикорупційної прокуратури й наразі утримується від його фінансування.

У вересні генеральний прокурор Віктор Шокін підписав наказ про утворення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка має наглядати за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, здійснюваного антикорупційним бюро України, а також підтримувати держобвинувачення у відповідних провадженнях.

Призначення на адміністративні посади в антикорупційну прокуратуру здійснюється Генпрокурором за результатами відкритого конкурсу. Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України, та сім осіб, визначених Верховною Радою. Генпрокурор і Рада вже обрали своїх представників до цієї комісії.

За європейськими стандартами, членами таких комісій мають бути люди з бездоганною репутацією, моральним авторитетом та високим професіоналізмом. Проте, як вважають експерти Центру протидії корупції, що четвірка, призначена Віктором Шокіним від Генпрокуратури, таким критеріям не відповідає.

Загалом боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG