Доступність посилання

ТОП новини

Суд повернув Севастополю землі лісового фонду


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

У Севастополі у четвер, 5 листопада, суд повернув у власність міста землі лісового фонду, які 2010 року були передані членам кооперативу «Оптіма-С». Російська прокуратура Севастополя вважає, що передача земель була незаконною.

«Гагарінський районний суд міста Севастополя розглянув і задовольнив 11 позовних заяв Севастопольського міжрайонного природоохоронного прокурора про повернення місту земель лісового фонду, незаконно переданих членам «Оптіма-С», – мовиться у повідомленні прес-служби російської прокуратури Севастополя.

Підставою для звернення до суду стали результати проведеної прокуратурою перевірки виконання вимог федерального законодавства при виділенні земельних ділянок по вулиці Океанській у приватну власність.

«Встановлено, що вказані ділянки загальною площею 0,79 гектара передані громадянам-членам «Оптіма-С» 2010 року без згоди органу лісового господарства і без вилучення цих земель зі складу земель лісового фонду, до яких вони належали. Крім того, ділянки були відчужені з власності міста на підставі розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації, яке фактично не видавалось і не реєструвалось в установленому порядку. Повноважень на ухвалення такого рішення адміністрація міста не мала», – зазначили у відомстві.

За результатами перевірки Севастопольський міжрайонний природоохоронний прокурор подав до Гагарінського районного суду 11 позовних заяв про скасування свідоцтв про право власності на земельні ділянки та витребування 0,79 гектара земель лісового фонду у власність міста. Позовні вимоги прокуратури судом задоволені.

Після набрання рішенням суду законної сили його виконання має взяти під контроль прокуратура.

Крім того, за матеріалами прокурорських перевірок у зв’язку з порушеннями під час виділення земельних ділянок членам кооперативу «Оптіма-С», слідчі органи порушили і розслідують кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 4 статті 159 Кримінального кодексу Росії (шахрайство, вчинене в особливо великому розмірі), повідомляє відомство.

Крим і Севастополь анексовані Росією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації півострова.

XS
SM
MD
LG