Доступність посилання

ТОП новини

У «Нафтогазі» очікують рішення Стокгольмського арбітражу щодо «Газпрому» у 1-му півріччі 2016 року


Андрій Коболєв
Андрій Коболєв

Компанія «Нафтогаз України» очікує рішення Стокгольмського арбітражу у позові до російської компанії «Газпромом» у першій половині 2016 року, повідомив голова компанії Андрій Коболєв.

«Ми готуємося до слухань, що мають розпочатися в першому кварталі наступного року, і очікуємо, що в першій половині наступного року він (розгляд – ред.) закінчиться», – сказав він.

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз Україна» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі. Також «Нафтогаз» подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги щодо відшкодування збитків та внесення змін у транзитний контракт із «Газпромом». Як повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, загальна сума українських позовів до «Газпрому» вже перевищила 16 мільярдів доларів.

Водночас російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови на загальну суму понад 23 мільярди доларів.

XS
SM
MD
LG