Доступність посилання

ТОП новини

Нацрада з реформ рекомендувала Порошенку внести до Ради законопроект щодо судової реформи


Олексій Філатов
Олексій Філатов

Національна рада реформ рекомендувала президенту України внести до Верховної Ради напрацьований Конституційною комісією законопроект про внесення змін до Конституції в частині судової реформи, повідомив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов.

«Нацрада рекомендувала за результатами обговорення цього проекту президенту України внести цей проект на розгляд Верховної Ради, а Верховній Раді – вирішити питання про розгляд і ухвалення цього законопроекту в першому читанні в рамках поточної сесії», – сказав він.

Філатов зазначив, що Президент Петро Порошенко внесе проект змін на розгляд парламенту найближчим часом.

Вчора на засіданні Національної ради реформ обговорювалися конституційні зміни щодо судової реформи.

Напередодні президент України Петро Порошенко висловив сподівання на схвалення Радою змін у Конституцію в частині правосуддя до кінця поточної сесії.

23 жовтня 2015 року Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) на пленарному засіданні надала позитивний висновок щодо проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, затвердженого Конституційною комісією 4 вересня 2015 року. Як заявив тоді заступник голови Адміністрації президента, голова робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов, коментуючи висновок Венеціанської комісії щодо судової реформи, звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. При цьому він зауважив, що це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їх відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що збігається з позицією Конституційної комісії.

29 жовтня Філатов повідомив, що робоча група при Конституційній комісії врахувала всі принципові пропозиції Венеціанської комісії щодо судової реформи.

В Україні готується конституційна реформа, що стосуватиметься, зокрема і правосуддя.

Відповідно до чинного законодавства, законопроект про внесення змін до Конституції України попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради, вважається ухваленим, якщо на наступній черговій сесії за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу парламенту.

XS
SM
MD
LG