Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 21:13

У Дніпропетровську затвердили список пам’ятників на демонтаж в рамках декомунізації


У Дніпропетровську на засіданні виконкому міськради визначили перелік пам'яток, які мають демонтувати в рамках реалізації закону про декомунізацію, до нього увійшло понад 40 об’єктів. Про це радіо Свобода повідомив заступник міського голови Вадим Шебанов.

За рішенням виконкому, до списку увійшло 18 монументів, 23 меморіальні дошки, дві стели, обеліск і бронеплатформа «періоду громадянської війни 1918-1920-х років». Зокрема, серед пам’ятників радянським діячам, які мають знести – пам’ятник Сергієві Кірову на однойменному проспекті, Григорію Петровському поблизу центрального залізничного вокзалу, пам’ятник революціонеру Михайлу Калініну в парку, два пам’ятника Леніну, пам’ятник Надії Крупській тощо.

Як зазначив Вадим Шебанов, міська влада має визначитись з місцем розташування «парку радянських скульптур», а також запланувати в бюджеті кошти на цивілізований демонтаж.

«З місцем ще не визначились, є 8 пропозицій, які на розгляді. Потім треба визначити вартість демонтажу кожного пам’ятника й транспортування його, а також зрозуміти, на баланс якого підприємства ми їх всі передамо, аби створити «парк колонізаторів» чи «парк тоталітарної епохи». Зараз ці пам’ятники на балансі районних комунгоспів, отже це займе час…Ніхто прямо завтра зносити не буде», – сказав Радіо Свобода Вадим Шебанов.

У лютому 2014 року в Дніпропетровську активісти повалили пам’ятник Леніну на головній площі міста. Потім у місті розгорнулась дискусія щодо подальшої долі колишньої площі імені Леніна (зараз, за рішенням міськради, – Героїв Майдану).

Recommended

XS
SM
MD
LG