Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 20:03

У Раді зареєстрували ще один законопроект про протидію дискримінації на роботі


(©Shutterstock)

У Верховній Раді України зареєстрували ще один законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо вдосконалення законодавства щодо запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу). Відповідний проект закону №3442-1 був зареєстрували сьогодні, 11 листопада.

Текст документа на сайті Ради наразі відсутній

Автори законодавчої ініціативи – депутати Павло Унгурян та Віктор Єленський з фракції «Народний фронт», Микола Лаврик, Сергій Тригубенко і Анатолій Євлахов (усі з фракції «Блок Петра Порошенка».
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що має намір переконати всі фракції коаліції підтримати антидискримінаційну поправку.

Водночас, як свідчить постанова про внесення змін до порядку денного третьої сесії Ради, депутати знову розглянуть антидискримінаційну поправку (законопроект № 3442).

10 листопада Верховна Рада не змогла внести «антидискримінаційну» норму до Кодексу законів про працю України. Для ухвалення законопроекту № 3442 не вистачило голосів, з ухвалення за основу і в цілому проголосували 207 депутатів. Цей документ забороняє будь-яку дискримінацію у сфері праці, зокрема порушення «принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, участі у страйку».

5 листопада Рада в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс, проте тоді депутати не внесли до тексту законопроекту норму, яка б протидіяла дискримінації нароботі.

Депутати ухвалили лише 9 законопроектів з так званого «безвізового пакету», необхідних для лібералізації візового режиму з Європейським союзом.

Recommended

XS
SM
MD
LG