Доступність посилання

ТОП новини

Україна підтвердила постачання електрики до Криму – Міненерго Росії


Міністерство енергетики Росії повідомляє, що українська сторона підтвердила постачання електроенергії до Криму.

«Щодо Криму поставки заявлені російською стороною і підтверджені українською стороною на весь місяць у необхідному для покриття потреб півострова обсязі», – мовиться у повідомленні російського Міненерго, опублікованому у середу, 11 листопада.

У російському відомстві також зазначили, що з материкової України до Криму і з Росії до України електроенергію постачають за двома різними, не пов’язаним між собою шляхами.

«При цьому, згідно з умовами цих договорів, обсяг постачання заявляється покупцем і узгоджується продавцем. Таким чином, при поставці електроенергії в Україну, український контрагент заявляє необхідний йому обсяг, а російська сторона при наявності можливості підтверджує поставку. У листопаді 2015 року український контрагент заявив графік поставки до 12 листопада, що й було узгоджено», – зазначають у Міненерго Росії.

30 грудня 2014 року Україна і Росія підписали два контракти на постачання електроенергії.

За даними Міністерства енергетики Росії, були укладені угоди між компаніями «Інтер РАО» і «Укрінтеренерго» на експорт електроенергії з Росії до України. Річний контракт набув чинності 30 грудня 2014 року і передбачає рівномірний графік поставок об’ємом до 1500 мегават. Також з метою безперебійного енергопостачання Криму укладена і угода між дочірньою структурою «Інтер РАО» – Центром здійснення розрахунків і «Укрінтеренерго».

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Україна зупинить імпорт електроенергії з Росії упродовж 11-12 листопада 2015 року.

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України раніше повідомили, що в січні-жовтні 2015 року Україна скоротила споживання електроенергії в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на 12%. Найбільше (на 18%) скоротила споживання електрики промисловість.

XS
SM
MD
LG