Доступність посилання

ТОП новини

Депутати не змогли ухвалити антидискримінаційну норму, оголошена перерва


Пікет під будівлею парламенту, 10 листопада 2015 року
Пікет під будівлею парламенту, 10 листопада 2015 року

Верховна Рада України не змогла внести антидискримінаційну поправку до Кодексу законів про працю.

Спікер Володимир Гройсман ставив відповідний законопроект на голосування кілька разів, але необхідних 226 голосів не набралося.

Після цього Гройсман оголосив перерву на 15 хвилин.

Тим часом, будівлю парламенту пікетують активісти, які закликають депутатів ухвалити всі закони, необхідні для безвізового режиму з Євросоюзом.

Серед гасел мітингувальників: «Треба тиснути», «Час майже вийшов. Тисни».

Деякі учасники акції також мають із собою символіку ЛГБТ-спільноти.

10 листопада Верховна Рада такожне змогла внести антидискримінаційну норму до чинного Кодексу законів про працю України. Для ухвалення законопроекту № 3442 не вистачило голосів, за ухвалення за основу і в цілому проголосували 207 депутатів.

Цей документ забороняє будь-яку дискримінацію у сфері праці, зокрема порушення «принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, участі у страйку».

Ухвалення антидискримінаційної норми входить до пакета законопроектів з так званого «безвізового пакету», необхідних для лібералізації візового режиму України з Європейським союзом.

XS
SM
MD
LG