Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ у «день тиші» заполонила політична реклама без вихідних даних


У Дніпропетровську в «день тиші», 14 листопада, виявлено факти розміщення політичної реклами без вихідних даних. Як передає кореспондент Радіо Свобода, біл-борди, оформлені в стилістиці кандидатів на посаду міського голови, не містять, щоправда, їхніх прізвищ, лише використовувані ними передвиборні гасла, шрифти або ж колористика.

Крім того, дані про замовника та виконавця друку, а також тираж відсутні. Такі щити зафіксовані в різних районах Дніпропетровська.

Є також політична реклама, «замаскована» під заклики взяти участь у голосуванні.

За даними з громадянської мережі «Опора», довести, що це є порушенням дуже складно, адже згадок кандидатів, їхніх логотипів, вихідних даних немає. Однак це є недотриманням самого принципу рівності виборчого права.

«Такі біл-борди є як з одного, так і з іншого боку. Це не порушення законну в тій редакції, яку ми маємо, але це порушення засад виборчого права – рівності виборчого процесу. Адже це все ж впливає на виборця. В чому сенс «дня тиші» в Україні? У тому, щоб виборець міг спокійно обдумати свій вибір. А виходить, що вплив на виборця продовжує здійснюватись і в «день тиші», – сказав у коментарі Радіо Свобода в суботу довготерміновий спостерігач «Опори» у Дніпропетровську Денис Давидов.

Окрім того, на вулицях міста без вихідних даних розміщена контр-агітація, спрямована проти одного з кандидатів з написом : «Дніпропетровську потрібен сильний мер, а не …». Вихідних даних теж немає.

У штабах обох кандидатів Радіо Свобода повідомили приблизно однакове: штаб не має стосунку до цих біл-бордів, це справа рук опонентів, спрямована на дискредитацію їхнього кандидата.

Також у «день тиші» Радіо Свобода зафіксувало політичну рекламу, розташовану в неналежних місцях, зокрема, на під’їздах будинків.

Сьогодні в Україні «день тиші, коли будь-яка агітація заборонена. 15 листопада, під час другого туру місцевих виборів в Україні міських голів обиратимуть у 19 обласних центрах та 10 містах обласного значення.

XS
SM
MD
LG