Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 04:34

Учасники переговорів щодо Сирії узгодили графік політичного переходу


Держсекретар США Джон Керрі, один із учасників переговорів щодо Сирії

Учасники переговорів щодо мирного врегулювання в Сирії 14 листопада узгодили графік політичного переходу – процесу, спрямованого на припинення багаторічної громадянської війни в цій країні.

Держсекретар США Джон Керрі оголосив, що переговори між президентом Сирії Башаром Асадом і опозицією мають розпочатися 1 січня 2016 року. Керрі додав, що коли угода про формування перехідного уряду буде досягнута, нова конституція має бути ухвалена впродовж шести місяців після цього, а вільні і справедливі вибори мають відбутися не пізніше, ніж за 18 місяців.

Неузгодженими залишаються ключові деталі, такі, як роль Асада в перехідному процесі. Учасники переговорів також не змогли домовитися, яких сил, крім угруповання «Ісламська держава» та афілійованих із «Аль-Каїдою» збройних груп, не стосуватиметься пункт угоди про припинення вогню.

Сирійська опозиція вже не раз заявляла, що категорично виключає будь-яку можливість переговорів із Асадом чи найбільш наближеними до нього посадовцями, хоча може погодитися на переговори з тими представниками режиму Асада, що особисто не причетні до вбивств цивільних сирійців.

Провідні дипломати з 20 країн світу та представники міжнародних організацій взяли участь у нараді, яка відбулася наступного дня після серії терактів у Парижі, жертвами яких стали щонайменше 129 людей. Про свою відповідальність за напади заявило угруповання «Ісламська держава», але інших підтверджень участі саме цієї сили в терактах наразі немає.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG