Доступність посилання

ТОП новини

В Україні сьогодні відбувається другий тур місцевих виборів


У неділю, 15 листопада, в Україні відбувається другий тур місцевих виборів. Виборчі дільниці відкрилися традиційно о 8-й годині ранку з голосування щодо виборів міських голів Києва та ще 28 міст України (у 18 обласних центрах і 10 містах обласного значення).

За підсумками першого туру, що відбувся 25 жовтня, в містах з кількістю виборців понад 90 тисяч міського голову було обрано лише в чотирьох: Харкові (Геннадій Кернес), Одесі (Геннадій Труханов), Тернополі (Сергій Надал) і Слов'янську (Вадим Лях).

Відтак, згідно з даними ЦВК, сьогодні обирають міських голів Києва, Вінниці, Луцька, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рога, Нікополя і Павлограда Дніпропетровської області, Краматорська Донецької області, Житомира, Ужгорода, Запоріжжя, а також Бердянська і Мелітополя Запорізької області, Івано-Франківська, Білої Церкви Київської області, Кіровограда, Сєвєродонецька Луганської області, Львова, Миколаєва, Полтави і Кременчука Полтавської області, Рівного, Сум, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців, Чернігова.

У другий тур виборів міських голів вийшли 13 самовисуванців, 12 кандидатів від партії «Блок Петра Порошенка – «Солідарність», по 5 – від партій «Батьківщина», «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» і «Опозиційний блок», 4 – від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», ВО «Свобода» має 3 кандидати, партія «Наш край» – 2, а також по одному висуванцю – партія «Відродження», Партія вільних демократів, партія «Совість України», ВО «Громадський контроль», партії «Поруч», «Партії рішучих громадян», «Вінницької європейської стратегії», «Волі народу» і партії «Рідне місто».

Обраним на виборах сільських, селищних, міських голів вважається той кандидат, який набрав більшість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, незалежно від явки.

Вибори не проводяться в окупованому Криму і деяких районах Донецької та Луганської областей. У Маріуполі і Красноармійську 25 жовтня вибори були зірвані, тому в цих містах громадяни голосуватимуть 29 листопада.

Законом не передбачено поріг явки на місцевих виборах, тому вони будуть визнані такими, що відбулися, незалежно від того, скільки виборців візьмуть участь у голосуванні.

Очікується, що дані екзит-полів невдовзі після завершення голосування надасть Київський міжнародний інститут соціології за спостереженням у Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Івано-Франківську, Луцьку, Львові та Павлограді, а центр «Соціальний моніторинг» озвучить дані екзит-полу по Києву.

Виборчі дільниці працюватимуть до 20:00. Офіційні результати другого туру виборів мають оголосити не пізніше від 20 листопада.

XS
SM
MD
LG