Доступність посилання

ТОП новини

Україна ще не отримувала від Росії офіційної пропозиції щодо реструктуризації боргу – Мінфін


Міністерство фінансів України ще не отримувало від Росії ніяких офіційних пропозицій щодо реструктуризації боргу, повідомила речник Мінфіну Дарина Марчак.

Тому, сказала вона агентству «Інтерфакс-Україна», відомство наразі не може прокоментувати запропонований Росією варіант реструктуризації єврооблігацій на 3 мільярди доларів, погашення яких настає наприкінці грудня 2015 року.

Раніше в понеділок, 16 листопада, президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва готова дозволити Києву не виплачувати борг у три мільярди доларів цього року, а виплачувати його по мільярду доларів у 2016–2018 роках.

У Туреччині на саміті «Групи двадцяти» Путін додав, що Росія очікує від Заходу гарантій кредитоспроможності України, і висловив сподівання, що питання про реструктуризацію українського боргу буде вирішене до кінця року.

«Ми зробили несподівану пропозицію: ми не просто погодилися з реструктуризацією, а запропонували кращі умови, ніж просив Міжнародний валютний фонд», – сказав російський президент.

Путін на берегах саміту обговорював питання гарантій виплати боргу України з президентом США Бараком Обамою і директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Упродовж осені Україна узгодила реструктуризацію зобов’язань із більшістю своїх приватних кредиторів – крім Росії. Москва вимагає повного повернення 3 мільярдів доларів, наданих Києву у грудні 2013 року за результатами домовленостей тодішнього президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним. Граничний термін виплати цього боргу – 21 грудня.

Росія вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Україна наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

XS
SM
MD
LG