Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 08:18

Генштаб заперечив заяви про блокування співпраці з НАТО щодо Сил спецоперацій


У Генеральному штабі Збройних сил України заперечили заяви про зрив процесу створення Сил спеціальних операцій у співпраці з НАТО. Як заявила прес-служба Генштабу у фейсбуці, ці заяви могли ввести людей в оману щодо реального стану справ.

Як мовиться в повідомленні, в Генеральному штабі створена і працює група, діяльність якої зосереджена на співпраці з НАТО. Концепція розвитку Сил спеціальних операцій розроблена і нині проходить експертну оцінку із залученням фахівців, у тому числі радників НАТО. Тиждень тому начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройних сил Віктор Муженко ініціював робочу нараду щодо опрацювання концепції розвитку Збройних сил України з участю іноземних спеціалістів, у тому числі представників офісу зв’язку НАТО.

Президент України визначив Збройним силам завдання протягом 5 років здійснити перехід на стандарти НАТО, робота в цьому напрямку триває, заявили в Генштабі.

«В той же час ми враховуємо, що Сили спеціальних операцій є закритою структурою в системі Збройних сил України, тому інформація, що стосується її створення та функціонування, не є відкритою для публічної комунікації», – наголосили в заяві.

Так у Генеральному штабі відповіли на звинувачення народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Ірини Фріз, що Генштаб не йде на контакти з представниками НАТО і «фактично зриває всю співпрацю з місією альянсу». «Фактично ми зіткнулися з блокуванням процесу створення Сил спеціальних операцій за стандартами НАТО, що відбувається вже близько року», – написала вона у фейсбуці.

«Тренування, що були заплановані у Хмельницькому на кошти США та узгоджені з представниками SOCOM (командування спеціальних операцій США – ред.), із незрозумілих причин перенесені у Яворів. При цьому ходять жахливі чутки про підстави такого перенесення, в які я не хочу вірити», – заявила Фріз, не уточнюючи змісту цих чуток. Вона також стверджувала, що керівництво Генштабу не з’являється на виклики парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони.

Після заяви Генерального штабу Ірина Фріз знову написала про «зрив навчань» і порушення терміну їхнього початку – за її словами, це мало відбутися ще в понеділок. Вона також знову розкритикувала рішення Генштабу перенести навчання з Хмельницького в Яворів, не пояснивши, що негативного вона в цьому бачить.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG