Доступність посилання

ТОП новини

У Росії статус «небажаних» отримали дві організації Сороса


Джордж Сорос
Джордж Сорос

Генпрокуратура Росії визнала небажаною діяльність в Росії ще двох іноземних неурядових організацій – Фонду «Відкрите суспільство» й Інституту «Відкрите суспільство фонд сприяння» Джорджа Сороса. Про це повідомила офіційний представник відомства Марина Гриднєва.

«Встановлено, що (їхня) діяльність ... становить загрозу основам конституційного ладу Росії і безпеці держави», – сказала Гриднєва.

Закон про небажані організації був ухвалений в Росії у травні 2015 року. «Небажаною» може бути визнана будь-яка іноземна або міжнародна неурядова організація, яка «представляє загрозу основам конституційного ладу Росії, її обороноздатності й безпеці».

Рішення про внесення організацій до переліку небажаних ухвалює генпрокурор або його заступники за погодженням з Міністерством закордонних справ Росії. Першим у список іноземних і міжнародних неурядових організацій, діяльність яких визнана небажаною на території Росії, в кінці липня був внесений американський Національний фонд на підтримки демократії (The National Endowment for Democracy – NED).

XS
SM
MD
LG