Доступність посилання

ТОП новини

США стурбовані через заборону діяльності в Росії організацій, заснованих Джорджем Соросом


Американський філантроп Джордж Сорос
Американський філантроп Джордж Сорос

США стурбовані через заборону діяльності в Росії благодійного фонду, заснованого американським мільярдером та філантропом Джорджем Соросом.

Речник держдепартаменту Марк Тонер заявив 30 листопада, що внесення Фонду «Відкрите суспільство» й Інституту «Відкрите суспільство фонд сприяння» до списку «небажаних» організацій «тільки ще більше обмежить діяльність громадянського суспільства в Росії на благо російського народу».

Генпрокуратура Росії раніше 30 листопада визнала небажаною діяльність в Росії двох неурядових організацій, які діють завдяки фінансовій підтримці Джорджа Сороса. «Встановлено, що (їхня) діяльність ... становить загрозу основам конституційного ладу Росії і безпеці держави», – сказала речниця російського відомства Марина Гриднєва..

Закон про небажані організації був ухвалений в Росії у травні 2015 року. «Небажаною» може бути визнана будь-яка іноземна або міжнародна неурядова організація, яка «являє загрозу основам конституційного ладу Росії, її обороноздатності й безпеці».

Рішення про внесення організацій до переліку небажаних ухвалює генпрокурор або його заступники за погодженням з Міністерством закордонних справ Росії. Першим у список іноземних і міжнародних неурядових організацій, діяльність яких визнана небажаною на території Росії, в кінці липня був внесений американський Національний фонд на підтримки демократії (The National Endowment for Democracy – NED).

XS
SM
MD
LG