Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО заявили, що про повернення до звичних відносин із Росією не йдеться


©Shutterstock
©Shutterstock

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що рішення далі підтримувати політичний діалог із Росією не означає повернення до звичних відносин із Москвою, що були значно обмежені після агресії Росії проти України.

«Ідеться не про повернення до звичних відносин, а про те, як використати ті відносини, що існують нині, і це й є Рада НАТО – Росія», – сказав він, виступаючи у Брюсселі після засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

Столтенберґ нагадав, що при обмеженні відносин між НАТО й Росією політичний діалог у Раді НАТО – Росія не був припинений. Тому, сказав він, неможливо поновити те, що й не припинялося.

За словами керівника НАТО, такий діалог із Росією потрібен, щоб відновити передбачуваність у відносинах сторін. Інцидент минулого тижня з російським літаком наголошує на такій необхідності, додав Єнс Столтенберґ.

Зв’язки між Північноатлантичним союзом і Росією були різко обмежені, а відносини значно напружилися після початку агресивних дій Росії проти України і розширення її військової присутності в багатьох частинах світу, перш за все поблизу Європи, а останнім часом іще й через вступ Москви до війни в Сирії на боці режиму президента Башара аль-Асада, якому більша частина Заходу й арабського світу відмовляє в легітимності через його війну проти власного народу.

XS
SM
MD
LG