Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 11:06

Яценюк закликав почати адаптацію Збройних сил до стандартів НАТО


Арсеній Яценюк на борту атомного авіаносця США Harry S. Truman у Середземному морі, 3 грудня 2015 року

Україна має розпочати адаптацію українських Збройних сил до стандартів НАТО, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

За його словами, цьому сприяють численні навчання між Україною і країнами НАТО.

Якщо Україна не може зараз бути юридично членом НАТО, то може бути партнером НАТО фактично, сказав Яценюк в інтерв’ю українським телеканалам.

«Я сподіваюся, я переконаний, що голова держави (президент України Петро Порошенко) має це як один із ключових пріоритетів, і ті програми реформування Збройних сил України, які є, треба прискорювати, фінансувати, і також нам потрібна допомога наших американських партнерів», – наводить слова прем’єра агентство «Інтерфакс-Україна».

Він також наголосив, що допомога Заходу українській армії є умовою для гарантування безпеки європейських країн від агресії Росії.

«Якщо хтось із наших західних партнерів думає, що (президент Росії Володимир) Путін воює лише з Україною – Путін воює з усім цивілізованим світом, а Україна є форпостом на цій лінії. Тому боєздатність української армії, допомога Україні у розв’язаній Росією війні – це допомога, зокрема Європейського союзу і країн-членів НАТО, щоб російські танки не доїхали до них», – сказав Яценюк.

Раніше у п’ятницю, 4 грудня, президент України Петро Порошенко заявив, що орієнтир на НАТО є головним у військовій реформі в Україні.

При цьому він заявив, що НАТО нині «не є офіційним союзником України де-юре, але де-факто – це наш головний партнер у гарантуванні національної безпеки».

Також Порошенко нагадав, що нова воєнна доктрина ставить завдання до 2020 року забезпечити відповідність Збройних сил України стандартам країн-членів НАТО.

«Це необхідно тому, що ми плануємо після досягнення нами критеріїв членства отримати перспективу членства. І розраховуємо, що так само буде продемонстрована готовність наших партнерів прийняти Україну», – наголосив він.

У вересні Рада національної безпеки і оборони України схвалила проект нової редакції воєнної доктрини. Доктрина, серед іншого, підтверджує відмову від політики позаблоковості та відновлення стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG