Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 12:10
Новини | Політика

Журналісти: пропозиція Порошенка про передачу «Межигір’я» Міноборони небезпечна


Журналісти-розслідувачі з проекту YanukovychLeaks називають пропозицію президента України Петра Порошенка передати колишню резиденцію Віктора Януковича «Межигір’я» Міністерству оборони «помилковою і небезпечною». Про це вони написали у відкритому листі до глави держави.

«Подібне рішення буде порушенням усіх можливих законів і юридичних норм, оскільки на даний час майно резиденції є заарештованим в якості речового доказу в кримінальній справі, і будь-які рішення стосовно зміни власника резиденції може ухвалювати лише суд», – йдеться у зверненні журналістів.

На думку розслідувачів, резиденцію президента-утікача збудували за кошти, отримані від вчинення ним корупційних дій. Також після втечі Януковича резиденція утримується виключно за рахунок відвідувачів і не отримувала державного фінансування. «Межигір’я» повинне стати Національним парком – пам’ятником корупції, який би нагадував теперішнім і майбутнім посадовцям про те, яка доля чекатиме крадіїв, що намагаються відгородитися від своїх співгромадян високим парканом», – зазначають підписанти відкритого звернення.

Підпорядкування колишньої резиденції Януковича Міністерству оборони, на думку журналістів, призведе до закриття його території для відвідувачів та фінансування резиденції коштом платників податків.

«За відсутності будь-яких прорахунків економічної доцільності такого кроку та вартості переобладнання резиденції під реабілітаційний центр, подібне рішення містить в собі надзвичайно високі корупційні ризики, що фактично є поверненням до практики зловживань часів уряду Януковича», – наполягають журналісти.

Автори звернення пропонують передати управління «Межигір’ям» спеціально створеному трасту, до наглядової ради з «активістів, місцевих громад та представників державної влади з можливістю ведення господарської діяльності та залучення коштів з метою забезпечення поточних потреб та подальшого розвитку об’єктів».

Відповідний законопроект журналісти готові розробити разом із правниками-волонтерами.

Раніше президент України Петро Порошенко запропонував уряду передати «Межигір’я» Міністерству оборони, щоб створити там реабілітаційний центр для учасників АТО.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG