Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 11:01

Журналісти: пропозиція Порошенка про передачу «Межигір’я» Міноборони небезпечна


Журналісти-розслідувачі з проекту YanukovychLeaks називають пропозицію президента України Петра Порошенка передати колишню резиденцію Віктора Януковича «Межигір’я» Міністерству оборони «помилковою і небезпечною». Про це вони написали у відкритому листі до глави держави.

«Подібне рішення буде порушенням усіх можливих законів і юридичних норм, оскільки на даний час майно резиденції є заарештованим в якості речового доказу в кримінальній справі, і будь-які рішення стосовно зміни власника резиденції може ухвалювати лише суд», – йдеться у зверненні журналістів.

На думку розслідувачів, резиденцію президента-утікача збудували за кошти, отримані від вчинення ним корупційних дій. Також після втечі Януковича резиденція утримується виключно за рахунок відвідувачів і не отримувала державного фінансування. «Межигір’я» повинне стати Національним парком – пам’ятником корупції, який би нагадував теперішнім і майбутнім посадовцям про те, яка доля чекатиме крадіїв, що намагаються відгородитися від своїх співгромадян високим парканом», – зазначають підписанти відкритого звернення.

Підпорядкування колишньої резиденції Януковича Міністерству оборони, на думку журналістів, призведе до закриття його території для відвідувачів та фінансування резиденції коштом платників податків.

«За відсутності будь-яких прорахунків економічної доцільності такого кроку та вартості переобладнання резиденції під реабілітаційний центр, подібне рішення містить в собі надзвичайно високі корупційні ризики, що фактично є поверненням до практики зловживань часів уряду Януковича», – наполягають журналісти.

Автори звернення пропонують передати управління «Межигір’ям» спеціально створеному трасту, до наглядової ради з «активістів, місцевих громад та представників державної влади з можливістю ведення господарської діяльності та залучення коштів з метою забезпечення поточних потреб та подальшого розвитку об’єктів».

Відповідний законопроект журналісти готові розробити разом із правниками-волонтерами.

Раніше президент України Петро Порошенко запропонував уряду передати «Межигір’я» Міністерству оборони, щоб створити там реабілітаційний центр для учасників АТО.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG