Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 22:26

Кремль: підозр щодо Ходорковського на час помилування не було


Михайло Ходорковський

Президент Росії Володимир Путін на час помилування колишнього співвласника нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського не мав інформації про його можливу причетність до справи про вбивство мера міста Нефтеюганськ. Про це заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

«Не було тієї інформації, яка’явилася нині й стала приводом для тих дій, які вживають слідчі органи», – сказав представник Кремля.

При цьому, за словами Пєскова, «підозри і певна інформація» були і на момент помилування Ходорковського. «Але слідчі органи не припиняють свою роботу, тут в даному випадку мова вже про виникнення якихось нових обставин», – сказав речник Путіна.

Слідчий комітет Росії викликав колишнього співвласника нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського на допит у розслідуванні кримінальної справи про вбивство 1998 році мера сибірського міста Нефтеюганська Володимира Пєтухова. Про те, що повістка прийшла на адресу його батька, повідомив сам Ходорковський, який нині живе за кордоном. З’явитися на допит він має 11 грудня «як обвинувачений» у справі. Про статтю обвинувачення не повідомляється.

Координатор заснованої Ходорковським організації «Відкрита Росія» Володимир Кара-Мурза молодший підтвердив, що йдеться саме про розслідування вбивства мера сибірського міста наприкінці 90-х.

Михайло Ходорковський залишив Росію і переїхав до Швейцарії після того, як був помилуваний Володимиром Путіним в 2013 році після відбуття понад 10-річного ув’язнення «за фінансові зловживання». Ходорковський і його прихильники кажуть, що його ув’язнення було частиною кампанії Кремля з метою захоплення активів нафтової компанії і покаранням за підтримку опозиції в Росії. З-за кордону Ходорковський продовжив свою підтримку ліберальних опозиційних партій та рухів Росії.

Recommended

XS
SM
MD
LG