Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 00:08

Янукович: 15 мільярдів доларів від Росії не були хабарем


Віктор Янукович

Колишній президент України Віктор Янукович заперечує, що російський кредит на 15 мільярдів доларів був хабарем. Він стверджує, що Київ був змушений взяти гроші у Москви після відмови з боку Міжнародного валютного фонду, ідеться в інтерв’ю Януковича, оприлюдненому російською інформагенцією «РИА Новости» 9 грудня.

«Є таке слово «замануха». Весь час подавали пряник, казали «от-от ми вам дамо, дамо, дамо». І ми цими очікуваннями жили кілька років Але ми не погоджувалися підняти тарифи на 50%, підняти ціну на газ, у тому числі і для населення. 23 (приблизно) листопада (2013 року – ред.), ми отримали офіційну відмову МВФ. Ми розраховували на ці гроші. Ми опинилися в дуже складному становищі, коли це сталося», – каже Янукович.

За цих умов, сказав колишній український лідер, він звернувся з проханням про позику до Росії.

«По-моєму, в 20-х числах грудня було знайдено рішення, яке нас задовольняло, яке не заганяло нас ось у ці зобов’язання, які вели до погіршення життя людей, до складної ситуації тарифоутворення, підвищення цін», – вказав Янукович.

Влада на чолі з Януковичем встигла отримати від Росії три мільярди доларів із обіцяних 15-ти. Після втечі Януковича фінансування з боку Росії припинилося.

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов 8 грудня заявив, що Москва готує документи для подачі до суду через цей український борг.

Раніше 8 грудня Міжнародний валютний фонд зняв заборону на кредитування країн з простроченою суверенною заборгованістю. (Проти такого рішення голосувала Росія). Ухвалене рішення означає, що МВФ продовжить виконання своєї антикризової програми для України навіть у випадку, якщо Київ прострочить платежі по боргах перед Росією.

Упродовж осені Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії.

Москва вимагає повного повернення 3 мільярдів доларів, наданих Києву у грудні 2013 року за результатами домовленостей тодішнього президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним. Граничний термін виплати цього боргу – 21 грудня.

Іще в середині листопада Путін оголосив пропозицію відкласти виплату цього боргу на наступні три роки по одному мільярду, але без списання його частини. Україна заявляє, що досі не отримала цієї пропозиції офіційно.

Росія вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Україна наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах. В МВФ наразі не висловлювали своїх оцінок статусу цього боргу.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG